Americký stafordšírský teriér

Ačkoli se to na první pohled nemusí zdát, je to pes vhodný k dětem i do bytu. Je to typický ochránce a obranář. Americký stafordšírský teriér je příslovečně odvážný, pokud je správně vychován, není nikdy agresivní. Pokud však byl vychován nedůsledně, může být agresivní vůči jiným psům a nedůvěřivý k cizím lidem. Přeci jen jsou v jeho krvi geny zápasníků. Někdy je poněkud tvrdohlavý, a proto vyžaduje opravdu disciplínu. Je velmi pohyblivý a čilý a neobyčejně zvídavý ke svému okolí. Je to dobrý krysař, ale i osobní strážce. Ve vypjatých situacích se umí rychle a správně rozhodnout, jinak je ale klidný a mírný.

Anglický název plemena: American Staffordshire Terrier

Krajina původu: USA

Doba vzniku: 19. století.

Původní využití: Štvaní býků, zápasy se psy.

Využití dnes: Služební pes, společník.

Průměrná délka života: Kolem 12 let.

Hmotnost: 18 – 23 kg.

Výška v kohoutku: Feny: 43,2 – 45,7 cm. Psi: 45,7 – 48,7 cm.

Plemeno: Skupina FCI III. – Teriéři. Sekce 3 – psi typu bulteriéra. Bez pracovní zkoušky.

Oficiální zkratka v ČR: AST

Číslo standardu: 286 / 13.04.1995 (Velká Británie)

Americký stafordšírský teriér

Historie: Podobně jako bulteriér má svůj původ ve Velké Británii, kde vznikl křížením buldoků se staroanglickými teriéry s cílem získat co nejvýkonnějšího psa pro zvířecí zápasy. Mnozí z těchto psů se dostali do USA, kde byli zápasy rovněž velmi oblíbené. Vlivem reproduktivní izolace zde z větších zvířat vznikl americký stafordšírský teriér, zatímco z těch menších bostonský teriér. K oficiálnímu odlišení od stafordšírského bulteriéra z Anglie došlo až v 70. letech tohoto století.

Typy: Americký stafordšírský teriér se nevyskytuje v žádných dalších varietách.

Celkový vzhled: Americký stafordšírský teriér a americký pitbulteriér jsou psi svalnatí, středního vzrůstu. Fyzicky jsou stavěni k pevnému sevření čelistí, k výpadům a uhýbání v ringu. Hlava je klínovitá s širokou lebkou, zřetelnými lícemi a kulatou, silnou tlamou. Oči má tmavé, kulaté, posazené široko od sebe, bez růžových víček. Jejich pohled je pronikavý a zdá se, jakoby uměl nahlížet hluboko do lidí. Uši jsou krátké polo- nebo zcela vztyčené, dnes již nekupírované. Silný krk a mohutné svalnaté plece přecházejí v krátký hřbet, mírně se svažující k zádi. Žebra jsou dobře klenutá, ocas je krátký, nízko posazený, kuželovitě se zužující a dnes již také nekupírovaný. Končetiny jsou silné, dobře osvalené se středně velkými tlapami.

Srst a barva srsti: Srst je krátká, tuhá a lesklá. Připouštějí se všechny barvy včetně kombinací, velmi častá je žíhaná s bílými znaky. Oči a nosní houba jsou zbarvené různě, podle základní barvy srsti.

Péče: Péče o srst americký stafordšírského teriéra je jednoduchá – odumřelé a uvolněné chlupy odstraňte gumovým kartáčem. Koupání není nutné příliš často, přitom je vždy nutné použít kvalitní šampon, určený speciálně pro psy. V době mezi koupáním postačí psa otřít od prachu vlhkým hadříkem. Již v mládí je třeba naučit psa, aby si nechal prohlédnout uši, které se musí udržovat v čistotě, a drápky, které musí být krátké.

Povaha: Pes tohoto plemena se dobře hodí do rodiny, pokud je vůči němu důsledná a umí dobře vycházet se silným a bouřlivým psem. K dětem jsou milí. Bude chránit Váš dům a ostatní domácí mazlíčky bude akceptovat, pokud si na ně v mládí zvykl. Někteří jsou poněkud bojovní vůči ostatním psům.

Vztah k dětem: Americký stafordšírský teriér se k dětem chová většinou mile a kamarádsky, při styku s malými dětmi je však nutný dohled. Děti by jej měly respektovat, nerušit a neškádlit psa při odpočinku.

Výchova: Toto plemeno není příliš vhodné pro lidi, kteří nemají žádné zkušenosti se psy. Jeho výchova vyžaduje mnoho trpělivosti a důslednosti. Americký stafordšírský teriér mívá sklon k agresivitě, někdy může reagovat i na malé podněty útokem, pokud je vydrážděn, zaútočí velmi tvrdě. Při jeho výchově je proto nutné tento sklon k agresivnímu chování tlumit a potlačovat, což vyžaduje velkou dávku trpělivosti, protože je to pes velmi silný a bouřlivý. Při správné výchově se může mnohému naučit, a stává se psem přítulným a poslušným.

Držení: Toto plemeno je vhodné chovat v bytě, kde je mu umožněn neustálý kontakt s jeho pánem. Protože je to pes velmi aktivní, doporučuje se po dobu nepřítomnosti pana nebo v noci držet jej v kleci, protože by mohl z nudy poškodit zařízení bytu. Pokud je celoročně umístěn venku v kotci, potřebuje zateplenou, nejlépe mírně vyhřívanou boudu, protože poměrně špatně snáší umístění v chladných prostorech.

Pracovní využití: Americký stafordšírský teriér není klasickým služebním plemenem. Vyhovují mu krátké, silové výkony. Je proto vynikající při ochraně majetku, zadržení útočníka a uplatní se i při vyhledávání drog. Je výborný obranář.

Hlídací využití: Dobře vychovaný pes je velmi dobrým hlídačem a ochráncem majetku.

Pohyb a fyzické vlastnosti: Tento teriér potřebuje hodně pohybu, ideální je běh vedle kola, aport a hry s míčem.

Kynologie: Agility, aportování, duatlon, frisbee, Mondioring, triatlon, výskok a vis na měchu, weight pooling tom.

Nejčastější nemoci: Dysplazie kyčelního kloubu, kožní onemocnění, onemocnění ledvin a močových cest, hypersenzitivní reakce na krmivo a atopie, katarakty, entropium, rozštěpy patra a pysku.

Zvláštnosti plemene: Každý, kdo uvažuje o koupi amerického stafordšírského teriéra, by si měl rozmyslet, zda je schopen se o tohoto psa postarat po celý jeho život, protože jeho povaha nedovoluje přemístění dospělého psa k cizí osobě. V tomto případě by mohly nastat velké problémy. Ty mohou nastat i tehdy, pokud majitel psa dlouhodobě onemocní nebo odcestuje, a zbytek rodiny nebyl smířený s přítomností psa a nepodílel se na jeho výchově. Toto je nutné si uvědomit ještě před pořízením psa, a konzultovat koupi se všemi členy rodiny.

Příprava na výstavu: Pokud předpokládáte, že s vaším stafordšírským teriérem budete v budoucnu chodit na výstavy, je nutné již od mládí učit psa stát ve výstavním postoji a předem také nacvičit pohyb ve výstavním kruhu. Velmi důležité je, aby pes nedělal problémy při kontrole skusu. Pes na výstavě by měl celkově být ve vrcholné kondici, případný zubní kámen by měl být odstraněn ještě před výstavou, čisté uši a krátké drápky by měly být samozřejmostí.

Rady a doporučení: Americký stafordšírský teriér není vhodný pro lidi, kteří nemají zkušenosti se psy, protože vyžaduje pevnou a jasnou výchovu bez kompromisů, zároveň ale nesnáší křik, bití a nevyrovnanost. Cvičitel musí působit klidnou, sebejistou autoritou.

Výživa štěněte: Štěně amerického stafordšírského teriéra má velké nároky na kvalitu potravy. Pro dobrý vývoj kostí a svalů potřebuje velké množství bílkovin a minerálů. Asi v 7. měsíci života lze ubrat z potravy bílkovin a přidat energetické složky se zachováním vysokého množství minerálů.

Výživa dospělého psa: V dospělosti již neovlivníme stravou vývoj kostry, proto psa krmíme podle jeho potřeby. Pracovně vytížený pes potřebuje vysoce energetickou stravu ve větším množství.

Výživa starého psa: Pes, který již dosáhl vyššího věku, se méně pohybuje a více spí. V tomto období je dobré postupně přejít na odlehčenou stravu pro psy seniory, která nezatěžuje organismus psa, je lehce stravitelná a dodá veškeré živiny, které pes potřebuje. I takováto krmiva jsou v podobě kompletních suchých krmných směsí k dostání ve specializovaných prodejnách.

81 komentářů k “Americký stafordšírský teriér”

 1. Sulcova Andy napsal:

  Ze své skušenosti mohu potvrdit že je to neuvěřitelný společník a už bych nevolila jiné plemeno.Jsem hrdou majitelkou tohoto ůžasného psa už čtyři roky a nemohla bych si přát lepšího a hodnějšího psa než je Lord.Zdravím všechny Andrea

 2. Host napsal:

  dobry den, kolik kg by melo vazit stene Amstafika ve 3 mesicich ? diky

  • AMSTAFF napsal:

   ve 4 kolem 12-14 Kg a v 6-7 kolem 20 Kg tak si udělejte obrázek 🙂 Osobně bych hleděl spíš na to jak pejsek vypadá, jak prosperuje a na váhu se vyprdnul…

 3. Johaji napsal:

  americký stafordčírský terier je velmi dobrí obranář i společník a rychle se učí za jiného psa bych ji neviměnil

 4. Perkovakatka napsal:

  Dobrý den, kdy začíná hárat fena amstafa? Děkuji

  • Astheart napsal:

   Jako každé střední plemeno by to mělo být asi v 8 měsících věku a pak co půl roku, což se ovšem může lišit, protože může taky hárat v intervalech o „kategorii výš nebo níž „, tedy buď jako malé plemeno každé 4 měsíce, nebo jako velké plemeno každých 8 měsíců.

 5. Pandorra23 napsal:

  máme Bakyho ,a je to úžasný pes nikdy by nám jeho rodině neublížil to dám ruku do ohně ale obranář to je ,ted je však nemocný a nevímu co mu je,bude muset na vyšetření nějakým odborným lékařem 🙁

 6. Kača napsal:

  Mám amerického staforda je mu pět let a je úžasný !Miluje děti a snese se cizímy psy ,strašně rád aportuje a plave ,někdy je opravdu tvrdohlavý ,ale dá se zvládnout 😀 jen mi tršku přerstl měří 153cm a váží 34kg není tu někdo kdo má stejný problém???A je to problém???děkuji káča

 7. Akejka napsal:

  Máme doma kížence pitbullteriéra a stafforda a je to pro nás ten nejlepší pes na světě,je neskutečně chápavý,inteligentní,chytrý . . . jsou to nejlepší psi ! Ája

 8. Mirek napsal:

  Dobrý den, já sem se chtěl zeptat já mám psa Staforda ale je křížený něco od labradora. Tak sem se chtěl zeptat jak bude velký. Děkují na shledanou.

 9. dasa napsal:

  jabych ho teda nechtěla mělabych strach že mě by mohl po kousat

 10. […] pro Vás? Tento energický, atleticky založený pes není hned tak pro každého. Nicméně, staffordšírský teriér umí být v melodii s lidskými city a touží po lidské […]

 11. Jessy napsal:

  Dobrý den měla bych dotaz. Chtela jsem se zeptat mám doma štěne stafordšírského teriéra ma 5 mesicu a potrebovala bych vedet kolik je presna vaha a vyska v tomto veku děkuji mockrát 🙂 hledala jsem to na internetu ale nikde jsem to nenasla tak bych byla velice rada kdyby mi někdo poradil 🙂

  • AMSTAFF napsal:

   Přesnou snad víte vy, i to ostatní. Pokud cca. tak je rozdíl fena, pes. V 5 měs. může být váha kolem 14-16, více či méně, podle stravy apd. Nezáleží na číslech, koukejte na celkový vzhled. Kolem 7 měsíce se růst zastavuje, pak pes až do 3 let mohutní, je pak zapotřebí, dodat jiné složení stravy pro silnou kostru atd………..

 12. Leona napsal:

  Dobrý den, mám dvou letou fenku Staforda Nelu, je skvělá hodná,na cizí lidi všechno, ale mám strašný problém s tím, že je agresivní na cizí psy. Přitom od mala vyrůstala s vlčákem, se kterým teď když dospěla tak se nemůže ani potkat. Nevím čím to může být a nevím jak ji mám naučit aby nebyla agresivní na psy. Děkuji

  • AMSTAFF napsal:

   Otázkou je jestli máte fenku s PP. Také se mohlo stát to, že ji NO napadl, těžko říci. Já mám dva pány, staforda a pitbulla. O samotě bych je nenechal ! A jestli, že je nyní z nějakého důvodu na psy agresivní bral bych to jako OK, dříve nebo poději těmhle psům přepne, tak to prostě je. Druhá věc je, že bych tohle chování netoleroval ve smečce, vy jste vůdce a smečku by jste měla srovnat do latě za vaší přítomnosti.

  • Diana napsal:

   Jak to tady čtu díky bohu za mého psa 😀 agresivní na ostatní a je zvykla nebo zvykala jste ji od stenatka na ostatní ruzne psy nebo jen na vlcaka ? ja co jsem mela první fenu napadl mi ji kavkazak do te doby milovala psy od toho napadeni zanevřela a psa nemohla pomalu ani citit ted mam fenecku a te je jedno jestli se potka s jezevčíkem nebo dogou vsecky bere jako neskutecne kamarady 🙂

 13. silvia napsal:

  dobry den,mame 2 rocneho staforda,ktory je ale na svoj vek velmi chudy.,voec nezacina mohutniet…zerie granule plus obcas varenu stravu.mohli by ste nam poradit stravu,alebo aj granule ktore by boli vhodne?dakujem sivia

  • AMSTAFF napsal:

   Já osobně prošel mnoho granulí (nejednou se ukázalo, že nejdražší=nerovná se nejkvalitnější nebo kvalitnější !) .. aktuálně krmím ast a apbt HAPPY DOG 30/20, maximální spokojenost, ast držím na váze 28 Kg a apbt na váze 30 Kg, ano nabrali na nich, stolice malá, spotřeba krmiva podle aktivity s pejsky..samozřejmě aby nabrali do svalu tak je třeba sportovat, chodit dlouhé procházky, pořídit zátěžák apd..k zátěžáku doplnit kloubní výživu..dále se mi osvědčilo KONDIČNÍ VÁPNO..Krmit kpříkladu 100g ráno (přidat tabletky na klouby, 2 lžičky vápna, pár kapek lososového oleje, promíchat) a večer zybtek granul (já dávám asi 300g a co zbyde dám ráno, pro chuť klidně posypu trochou sýra)

 14. Dádule napsal:

  Dobrý den, pořídili jsme si 8mi měsíčního stafordíka, kterého předchozí majitel nechtěl. Pejsek je vychovaný, poslouchá ale má problém se stravou nechce nic jíst nevím jestli jenom smutní po pánovy, ale je to docela problém

  • AMSTAFF napsal:

   Zkuste něčím ochutit ať se posunete dál 😉 pak můžete usoudit jestli má mlsný jazýček..v druhém případě to může být smutek nebo zdravotní problém..v obou případech a VETERINÁŘEM 😉

 15. Pavlina napsal:

  Dobry den, mam doma 2 mesicni stene stafika. Chtela bych se zeptat od kolika mesicu je nejlepsi vycvik?? Mam ji 14 dni, kdyz jsme venku a je na voditku tak chodi docela pekne, kdyz ji pustim a nejsme pobliz domu tak poslechne na slovo, ale jakmile uciti, ze se blizime domu tak zacne utikat ke dverim kde si sedne a na zavolani uz neprijde. Jinak zatim umi jen sedni a obcas zustat. Kdyz jsme doma neposlechne vubec jen lezi a kouka ani na pamlsek neprijde (proste ignoruje) nevim jak upoutat jeji pozornost….A jeste mam 3 deti 6let-5let a 4 mesice strasne rada chodi za tou nejmladsi,ale ta z ni nema jeste rozum a obcas ji chytne a zmackne. Mam strach aby si k ni Sofi (pejsek) nevytvorila nejakou nenavist.Dekuji za odpoved

 16. Zdenka napsal:

  Dobrý den, nedávno jsme si dovezli 5letého psa staforda kríženého z vlčákem, měl být utracen kvůli stěhováni do bytu. Je velice hodný i když trochu neposlušný. Začínám pomalu s výcvikem a můžu říct hledím jako blázen jak mu to jde, opravdu chytrý pes.

 17. Jan napsal:

  Dobry den mám 5 měsíční fenku Staforda a chtěl bych se zeptat v jakém věku mohu nechat provést Kastraci !!!!!!

 18. Kikuška Gyepesová napsal:

  Dobry den mame steniatka staffordov vsade na nete hladam a neviem najst kolko by mali vazit v urcitom tyzdni a kedy a ako zacat prikrmovat.. vsade najdem o inych plemenach ale o staffrodoch nic prosim ak by ste vedeli nieco alebo o nieco prosim dajte vediet.. Ďakujem

 19. Eli napsal:

  Dobrý den,
  mám stafordku už devět let. Můj první pes v životě. Popis plemene celkem dobrý, ale co to doporučení klece? :-O A ještě v noci…..to snad ne…. Ano, přes den, pokud pes ničí to pochopím, ale v noci, kdy je i pán doma….? A taky mi moc nesedí ta „nedůvěřivost“ k cizí osobě. Já se za těch děvět let nesetkala s jediným stafordem, který nebyl „dotěrný“ kvůli pohlazení apod. A to těch psů znám opravdu hodně. Jo a paličáci jsou to teda solidní 😀
  No každopádně jsou to jen mé postřehy laika…
  Všem přeji hodně krásný společný dnů s těmito úžasnými psy!

  • Astheart napsal:

   Pomalu s tou klecí! AST není CSV!!! Období ničení přejde AST v pubertě. Ostatně, většinou to není tak hrozné, pokud štěně nemá separační syndrom. Takže, když jsou škody veliké, je třeba štěně navyknout na odloučení postupným prodlužováním nepřítomnosti a bude vše v pořádku.

 20. pavla.070 napsal:

  Dobry den potrebovala bych poradit jak krmit 8tydeni stene AST jestli granule a jake na netu jich je hrozne moc a ja nevim ktere vybrat. Moc dekuji

  • AMSTAFF napsal:

   na ty které budou psu vyhovovat musíte přijít sama, musí mít takové na kterých prosperuje..já vyzkoušel mnoho..drahé, levnější … naonec se osvědčil happy dog granule

 21. Martina napsal:

  Dobrý den mám amstaffa fenečku je z 11nácti stěnátek ted už má 5 měsícu a je poslední, se sourozencama to měla tězší tak si vzala sebou pár šrámu na těličku avšak můžu říct jakmile byla už mimo sourozencu naprosto ožila je naprosto inteligentní a hrozně moc poslušná samozřejmě má své chvilky 🙂 ale to si hraje 🙂 má spoustu pohybu a taky podle toho i jídlo. Bohůžel mi přinde strašně malá oprotí ostatním Amstaff v pěti měsicich samozřejmě nesrovnavám fenku s pumrem. Chtěla jsem se zeptat jestli to může mět na to vliv že byla poslední. Veterinář mi řekl jen že tomu musím dát hodně času. Jinak nemá žádné zdravotní problemy nic.

  • AMSTAFF napsal:

   Nepíšete zda je s PP, v 5 ti měsících bude prťavá, to i já měl prcka chlapáka..od toho věku začíná přibírat, ale žádné zázraky to nejsou..prostě do 3 let ten pes nasvaluje..když má radost, nemá vydět extra páteř a vylezlá žebra, je to v pořádku. Příště můžete postnout i foto 🙂

 22. lenka napsal:

  Dobry den, chtela bych se zeotat na amstaffa a jeho linani. Lina Vam v byte hodne? Mate ho nekdo v boude jak to snasi? A je spis ajtivista nebo lenoch. Uvazuji o koupi dekuji

  • Diana napsal:

   Každý pes líná 🙂 měla jsem první stafordku na zahradě s možností chodit do domu teď mám fenku v bytě tento pes je velmi společenský a AKTIVNÍ má spousty energie kterou musí každý den vybít pak si lehne a odpočívá jen tak ho něco neunaví u tohoto plemene nestačí procházka 15minut kolem baráku a domů pokud pes unavený spokojený a vybije si venku energii pak je to to pravé co v prvé řadě potřebuje a to aby se mu majitel plně věnoval 🙂

 23. Elen napsal:

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat je vhodné mít amstaffa venku?

 24. Andyna Divoška Neposedná napsal:

  dobrý den, mám 4letého psa této rasy a chci se zeptat, je normální, že chodíme ven 4x denně a stejně každý den ráno je nakaděno a načůráno? Zdá se mi, že kadí dost, pokaždé když jdeme ven, dostatečně se vyčůrá a pokaždé kadí a každý den stejně na stejné místo se vykaká a na stejné místo i vyčůrá. Jí jen granule, za odměnu dáváme pamlsek,ale to opravdu jen občas, jinak žádné jiné jídlo nedostává. Koupila jsem mu i granule chicopee hypoalergenní, protože dost předtím prděl a strašně zapáchal, ted si prdne jen opravdu občas a už nesmrdí,ale stále kaká hrozně moc. Dávkování dávám podle dávkování na obalu…moc děkuji předem za odpověď

  • Diana napsal:

   Dobrý den my máme 10měsíční fenu před ní jsem měla také fenku staforda zkuste změnu granulí některé pejskovi nesednou my jsme krmily prvníma taky chodila co chvilku ven ted mame jiné a velkou potřebu vykoná max 2-3krát za den .. zkuste také podávat maso já kupuji vepřové hlavy ty ale uvařím protože ta naše se syrového masa bojí 😀 a nebo vepřové nožičky 🙂

   • Andyna Divoška Neposedná napsal:

    Dianko děkuji, jenže můj Argo reaguje na lidskou stravu tak, že má průjem :/ i na maso, které koupim v obchůdku přímo pro pejsky..granule máme vyzkoušený už tři druhy, ted má to chicopee, chceme zkusit acanu, tak uvidíme. Je to divný, nikdy jsem se s tím nesetkala…je schopný kadit i třikrát během hodiny venčení, já vůbec netuším kde se to v něm bere :/ každé venčení kadí několikrát a ještě každé ráno uklízím pravidelně bobek a louži…ach jo. Je to přítelův pes, u nás žije 9 měsíců a má to od začátku takhle. On je celkově i dost nevychovaný, dokáže vám jídlo sebrat z ruky, z talíře, já ho za to kárám, zkouším ho vychovat trochu, ale vrčí na mě..bojím se ho.

    • Jan napsal:

     Ahoj doporučuji granule Taste of the wild. Jaro, léto a podzim kdy má naše Suzy více pohybu volíme vydatnější verzi a to bizona nebo kance a na zimu kdy tolik nelítáme po lese nebo nechodíme na cvičák dáváme jehněčí. Suzy má po těchto granulích velmi pěknou srst, kaká pravidelně max 2x denně a jen pár bobků. Ze začátku jsme měli podobné problémy jako popisuješ, dostávala granule Fitmin, pak jsme zkoušeli i Eucanubu nebo Acanu. Každému psovi může svědčit něco jiného, ale dal jsem na zkušenosti a recenze a musím říct, že jí Tasty chutnají a svědčí ji.

    • AMSTAFF napsal:

     Doporučuji HAPPYDOG..Už jsem to tu psal..

 25. Simona napsal:

  Dobry den chtela bych si koupit fenku blue amstaff pred tim jsem mela maleho psa, ale zkusenosti mam, ale mam strach, ze bude agresivni na pejskz venku nebo na navstevu ktera k nam prijde. Dekuji za odpoved. A jak je narocne pejska vzchovavat? protoze ten clanek nahore me celkem zaskocil znam hodne amstaffu ale to co jsem se nahore docetla nejak nechapu

  • AMSTAFF napsal:

   Pokud vám nebude vadit, že amstaff rád všechny ocucává včetně sebe a že se v mládí musí hodně socializovat se zvířaty..pořiďte si jej (to olizování, cucání je opravdu nepříjemné). Na výchovu náročný je a není, záleží na místě chovu a náročností majitele. Na psa se nesmí tlačit, lehce by se pes zlomil a to nikdo nechce ! Amstaff z pravidla agresivní není, socializovaný rozhodně nechce zakousnou žádného psa, jeho bojovnost se většinou probudí až po napadení, kdy na něj nějaký pes zautočí, takovému plemenu už nebude nikdy kamarádem. Dále je třeba brát v potaz to, že je to malý tank, je moc svalnatý od toho pramení i nějaké problémy, omezení, neomalenost, pomalost. Hlídač je to více než dobrý. Správně vychovaný ohlídá váš dům i vaší rodinu a je věrný pouze Vám.

   POKUD CHCETE PSA KE STARŠÍM DĚTEM NEBO NA PROCHÁZKY, KLIDNĚ SI JEJ POŘIDTĚ.

 26. Radim napsal:

  Dobrý den,
  chtěl bych si pořídit amerického stafordšírského teriéra. Ale mám pár otázek než si pejska pořídím a zda si ho vůbec mám pořídit. Je tento pes vhodný do bytu (3+1, kde žijou tři osoby)? Nevadí, že by byl pejsek asi 4hodiny sám doma? Jsem velice sportovní typ, tak o pohyb pejska bych strach neměl.
  Díky za odpověď

  • Diana napsal:

   My máme stafordku ve 2+1 bydlím tu sama s 6letou dcerkou 🙂 když se pejskovi budete věnovat klidně jej můžete mít v garsonce ale má tohle plemeno strašně moc energie kterou je každý den potřeba pořádně vybít není to pes kterému stačí půl hodinová procházka kolem baráku

  • ast napsal:

   Na pohyb moc vyloženě není, amstaff je moc osvalený a nízký..nejednomu dělá problém plavání a vůbec jejich pohyb je neomalený, vůbec ne pružný. Pokud se chcete se psem hýbat, chcete psa který má rád sport, je pružný, když by měl padat ve vzduchu se dokáže otočit (ast spadne jak balvan) sáhl bych po zástupci apbt.Pokud si nejste aktivitou jist za 5-10 let..zvolte uplně jiné plemeno.

   • marek.staford.boys napsal:

    staford je hodně vjehlasne pleno a partak na celej život ja sam mam 6 mněsíčni štěně a za amstafa bych nevymněnil je to štěně a energie má více než dost

   • Astheart napsal:

    No tak, odborníku, evidentně jste si plemeno spletl se Stafordšírským bulteriérem. 😀 Moji AST byli všichni safra pružní! Dokázali přeskočit klasický drátěný plot z místa nebo po okách přelézt jako kočka, dokázali vylézt po žebříku na posed a zase dolů hlavou napřed a běháním stačili ostatním obvyklým plemenům. Při obranách neměl figurant šanci jim uniknout.

 27. Frýdlová Jarmila napsal:

  Dobrý den, potřebovala bych poradit s naším miláčkem. Je mu 10 let, od mala ho přítel cvičí a musim říct, že opravdu poslechne na slovo a nikdy si nic nedovolí. Jsem s přítelem rok a předtím měl tedy 9 let jinou paničku. Máme problém s tím, že každý den nám leze do postele a samozřejmě jí drápkami ničí. Prostěradla kupuji každý týden :/ Nikdy to předtím nedělal. I když dostal výprask/ vím že se to nemá a kord u toho plemene, akorad se zaseknou/, vyhubováno, dostal povel… nikdy to nepomůže. Mysleli jsme, že mu třeba chybíme, ale koupili jsme mu luxusní pelech, má tam deku, hračku i naše věci aby nás cítil a stejně to dělá. Venčím ho i 3-4 denně na což je zvyklý, trénujeme a běháme každý den, takže roupy nemá. Nevíte někdo co s tím? Už jsem z něj šílená. Moc děkuji za radu

  • AST napsal:

   Nepíšete jestli to předtím dělal? Jestli to nedělal tak by to měl vyřešit páníček a né vy! Jestli to, ale pejsek dělával i před tím, tak si na to zvykněte a nebo at Vás přítel vymění :))

   • Frýdlová Jarmila napsal:

    Kdyby to dělal předtím, tak to bych ho asi nepřevychovala když mu je deset let nemyslíte a neřešila jsem to po deseti letech?. Samozřejmě, že to páníček řeší, ale zatím jsme nepřišli na to co by pomohlo a proto jsem vás žádala o radu, ale zřejmě jsem se spletla. Chtěla jsem člověka co mi zkusí poradit a nenapíše mi ať si zvyknu nebo ať mě přítel vymění….

    • AST napsal:

     Nepřečetl jsem si to pořádně na poprvé a možná ani teď na podruhé, OMLOUVÁM se. Když už si výchovou nevíte rady, poradím Vám dvířka a psa nechat například naproti v místnosti. Nebo si na to můžete opravdu zvyknout. Taky můžete psa umístit na noc do kotce. Jistě na nějaké řešení přijdete. Váš dotaz byl celkem zbytečný, poradil by i BLBEC. Nevím jestli máte nebo nemáte děti, ale použiji je pro příklad. Máte malé děti, jedno s vámi někdy spí, druhé si berete ráno do postele k prsu nakojit. Prioritou jsou děti. Jste jejich máma a táta, ochránci, živitelé, vůdci rodinné i zvířecí smečky. Teď by prošel vstup psa do vaší postele nebo dáte rázně, sebevědomě a zcela přirozeně vědět vašemu pejskovi i dětem o pravidlech ve vaší domácnosti (smečce) ?
     Skutečně není co poradit..

     • Frýdlová Jarmila napsal:

      Dobrý den, přítel má 14.létého a 4. letého syna. Nikdy předtím to jeho pes ale nedělal, proto mě zaráží, že to začal dělat po tolika letech. Dd mala má prostě svůj pelíšek a postel pro něj bylo tabu. Takže nebyl zvyklý na to, že si ho někdo bere do postele. Umístit ho do kotce se mi zdá sobeckost a hlavně bych to nikdy neudělala, to ho raději nechám dál ničit postel 😀 Místnosti máme průchozí, tudíž jednotný prostor a kromě malé koupelny nemáme žádné dveře. Takže to také nepřipadá v úvahu. Vím, že poradí i blbec, jenže né všechno funguje. Chtěla jsem zkusit člověka který by mohl eventuelně poradit a proto jsem zkusila vás… Tak děkuji za „rady“ a přeju příjemný zbytek dne

     • AST napsal:

      Nemáte zač, mějte se.

 28. Dušan napsal:

  Dobrý den . Měl bych jednu otázku . Mám šesti měsíčního Staforda . A tak před měsícem sem se vší ml že mi pouští srst . A má prázdné místa . Děkuji

 29. Dušan Rejsek napsal:

  A což to je AST . Ale uš muto zarůstá novou srstí

 30. Petr Heinrich napsal:

  Dobrý den všem.
  Mám také dotaz a to kdo se schovává za přezdívkou AST? Náhodou jsem zabrousil na tyto stránky a přečetl si pár dotazů a následných odpovědí a doporučení od jmenovaného AST. A nestačil jsem se divit co vyplodí v odpovědích.
  Např. odpověď na dotaz ohledně trhání prostěradel a lezení do postele. Odpověď, že to má vyřešit přítel a nebo potažmo vyměnit přítelky mi přijde velmi neodborné a až stupidní od někoho kdo si tu zjevně hraje na guru a odborníka v těchto diskuzích. Mě tyto odpovědi přijdou tak akorát směšné.!!!!! A to i odpovědi na dotazy ohledně váhy štěňat např. Protože to nejsou rady odborníka ale nýbrž někoho kdo si na něj jen hraje.
  Ano souhlasím s tím že je to úžasné plemeno. Je pozorné, chytré, učenlivé, věrné, obranářské, neagresivní vůči lidem i k ostatním psům. POKUD JE DOBŘE VEDENO !!!!
  Já si vzal 5 letou fenku, která byla vůči lidem neagresivní a velmi důvěřivá. K ostatním zvířatům byla lovec. A na to jsem byl upozorněný. Tudíž jsem věděl na co se mám zaměřit. bez vodítka to nešlo. Taky mi hrabáním rozervala pár prostěradel a polštářů . Ale důsledností, pozorností, věnováním času a prací s fenkou po pár měsících se na tolik spravila, že poslouchá jako hodinky a vodítko bych mohl klidně vyhodit . Protože je to plemeno tvrdohlavé jako většina teriérů a loveckých plemen, tak to chce DŮSLEDNOST, TRPĚLIVOST A DOSTATEČNĚ SE VĚNOVAT A PRACOVAT S PEJSKEM !!!!!!!!!!!!!!
  To jen tak na objasněnou proč mi jsou odpovědi od AST proti srsti a k smíchu.

  • AST, AMSTAFF napsal:

   Dobrý den,

   AST a AMSATAFF..z toho sem píšu 😉

   Jestli na té malé nekvalitní fotce máte svého AST, tak žádného nevidím a v tom případě nejste chovatelem tohoto plemene=žádné zkušenosti.

   V každém případě, jsem 10 let chovatelem plemene Amerického pitbullteriéra a Amerického stafordšírského terriéra. Za tu dobu Vás mnoho položených nesmyslných dotazů, rad a porad otráví. Podle kvality položeného dotazu se bude vždy řídit má odpověď. Ať už v tom či onom duchu, slohově, úředně, nedbale i s chybami.

   S přátelským pozdravem

   AST, AMSTAFF

   • Petr Heinrich napsal:

    Dobrý den pane AST.
    Ano mám sedmiletou fenku po česky AST. Já ji vidím na té fotce velmi dobře. Akorát jste mi ukázal že nepoznáte plemeno podle hlavy. Navíc tady mám fotku i celé jméno. VY ANI JEDNO. Jen jsem reagoval na ten nesmysl co jste slečně či paní odpověděl. Jakým způsobem je mi opravdu Jedno. Zda bez gramatiky atd. Jen když chcete radit jako odborník tak musíte vědět co poradit. A hloupý dotaz aby jste tak stupidně odpověděl to nebyl. I mě to moje fenka jednu dobu trhala prostěradlo. Ale nesetkal jsem se že by mi někdo poradil vyměnit partnera, nebo jinou zhovadilost. Se divím, že jste neporadil uspání, když to byl tak hloupý dotaz pro Vás jako odborníka .
    Pejsek to dělá z nudy a nahromaděné energie. Je potřeba ho zaměstnat jak fyzicky tak i psychicky.
    To že máte 10 let pejska neznamená, že tomu rozumíte a můžete radit u tak silných plemen. ANI JÁ NEVÍM VŠE. Pořád se učím.
    A POKUD VÁS DOTAZY OTRAVUJI, PRUDÍ, NUDÍ A BŮH VÍ CO JEŠTĚ TAK NIKOMU NERAĎTE. DĚKUJI
    A schovávat se za AST je smutné, I když jste asi samozvaný odborní.
    Obdivuji slečnu jak reagovala na tu vaši hloupou odpověď. Protože by vás měla nakopat. A když jste takový odborník tak se dovtípíte kam asi.

    Pěkný den.
    Petr

    • Sluníčko napsal:

     Dobrý den,

     děkuji za Váš duchaplný příspěvek a pevně doufám, že mě tu na pár let zastanete v odpovědích začínajícím nebo současným chovatelům, kteří budou mí nějaký problém se svým pejskem.

     Přeji Vám na internetu jen to nejlepší a v soukromém životě aspoň dvě milující děti, milující manželku, dva psy, králíky, slepičky, ovečky, kozenky, pozemek nad 3000m, velký dům, dva automobily ne starší 3 let, motorku, cyklo kola a ty další věci nutné pro život v roce 2016/2017 a za sto let.

     Protože tohle všechno já mám a obstarávat to jak finančně tak fyzicky je dosti náročné.Nemám již sil tady psát slohy, ale nejapným dotazům evidentně rád odpovím. Domnívám se, že si tu z těch diskuzí budu dělat ještě větší srandu, podle závažnosti profilu člověka, který dotaz nebo reakci položí.

     A i nadále je pouze v mojí věci a na mém rozhodnutí jestli někam něco napíšu. Ještě stále žijeme v demokratickém státě milý občane České republiky.

     Krásný slunečný den.

     S přátelským pozdravem

     Sluníčko

     PS. ta Vaše fotka je kostičkovaná,i webkamera fotí lépe

     • Petr Heinrich napsal:

      Tentokrát už ne AST ale Sluníčko. Jen se pořád schováváte za nějakou přezdívku. Asi víte proč.
      Děkuji že jste mě od srdce rozesmál.Děkuji mnohokrát.
      Ukázal a napsal jste co si tu o některých lidech myslíte a o jejich dotazech i o nich samých.
      ÚSUDEK SI UDĚLAJÍ TAZATELÉ A ČTENÁŘI SAMI.
      Já bych se Vás nezeptal už ani na to kolik je hodin.
      Samozřejmě psát můžete co chcete a kam chcete. To Vám nikdo nebere.
      Já si úsudek již udělal.

      Mějte se jak chcete
      Petr

 31. Kristian napsal:

  Dobrý deň ,chcem sa opýtať mám 4 a pol mesačného amstaffa váha 15 kilo ,krmim timber wolf granule od 4 mesiacov 3 krát denne ,predtým 4 krát .raz za týždeň kuracie mäso ,není 15 kilo malo ?

 32. Dušan Rejsek napsal:

  Dobrý den . Mel bych jeden dotaz . Mám Amerického stafordšírský teriéra. Jemu už deset měsícu ,a žíje semnou v bytě . A nemohu ho odnaučit čurat a kakat doma . Kdiš sem doma , tak jsi dokažě říct . Ale jsem v práci a udělá loužičky a bobky .

  • Veronika Průšová napsal:

   Naše stafinka to dělala taky, pred dovrsenim prvniho roku sama prestala. chce to cas, pres den chodit casteji a naucit to i trochu na povel, ja se ji zeptam-jdeme ven? ona kývne hlavou do strany a je to jasne. Venku ji zas reknu vycurat, ona poslechne, dostane pamlsek a zase je to pro ni vic hra – vi ze kdyz to udela venku, je to pro ni „vyhodnejsi“ 🙂 jen to chce trpelivost

  • Astheart napsal:

   Některým AST to trvá déle než rok, ale není třeba je to učit, pochopí to sami. Oni vážně nejsou hloupí. – zkušenosti s chovem několíka

 33. Karolínka Štefková napsal:

  Dobrý, jak mnozí tak i já si jdu pro radu. Mám 13ti měsíčního AST kluka , je z chovné stanice , brala jsem si jej jako nezvladatelného odchovance (7měsíců) podle bývalé majitelky „agresivní a silně nezvladatelný pes“ . První měsíce opravdu krušné , agresivní k jiným psům a lidem . Po 3 měsících co jsem se jej dovezla sem z něj udělala úžasného parťáka . Naprosto bezproblémový pes , psů venku si nevšímá a ignoruje je ,základní povely žádný problém, pěkně si se psy hraje ( žádné dorážení) tím mě ujistil v tom že z každého psa se dá vychovat úžasňák. Pouze s jednou chybou pracujeme a to je přivolání. Na stopovačce poslechne na první upozornění , avšak jak mile jej pustím z vodítka neslyší nevidí a dělá z sebe doslova „ignorujicího debila“ 😀 pamlsky mám dosti motivujicí a i jako odměnu používám jeho oblíbenou hračku ale prostě na volno ho nic nezajímá . Poradíte??

 34. johanka napsal:

  Dobrý den, chtela bych radu mam fenku bude ji rok za 3 – 4 měsíce, strasne se boji kdyz ji chcete pohladit po hlave to ma uz od malicka, kdyz neco udela a lehce zvysim hlas tak dela ze ji nevolam, tak udelam krok a zacne zdrhat. Kdyz jdu na prochazku a pustim bez voditka tak neposlechne. ale kdyz jsme na zahrade tak to poslechne bez problemu. V zime si vytahla i kralika z kralikarny nesnedlaho jen ho asi drzela za zadni nohu a zacla snim mlatit ze strany na stranu. chodi ke me i mala holcicka na tu jen skace, ale to uz jsme skoro odnaucili jen ji chyta za rukavy 🙁 a ted mi prijde ze chce rozcupovat i kocky vzdycky je chytne za chlupy a zacne je skubat nevim co sni venuji se co to jde, ale uz jsem bezradna. a to je jeste se nakym zpusobem dostane k sousedum do male zahradky a zacne hrabat, ja mam dvur uz samou diru sousedovi to chodim zahrabavat. nejhorsi je ze jeden tyden je to v pohode to nic neudela a je jak milius pak zase 3 dny nekdy vic nekdy min zlobi uz nevim co sni. tak prosim o radu moc dekuji-

  • Astheart napsal:

   To je úplně normální chování AST. Na rozdíl od NO se totiž nerodí vygumovaní a vždycky mají vlastní názor. Dělají často, že vás neslyší, ale slyší, jen nechtějí. Štěňata jsou velmi hravá, běhají a skáčou, prostě vyvádějí a vypadají dost nezvladatelně. Do dospělosti má ještě víc než rok, to ji přejde. Musíte být jen důsledná, nikdy neopakujte příkaz, nehoňte ji – příjde sama (uděláte-li krok k ní, začne si hrát na honěnou). Stačí říct jednou, možná neposlechne, ale slyší. Oni AST fakt „dělají“ jen, když se jim chce a oni sami se rozhodnou. Mám jednu stejnou uličnici už přes 16 let doma a je to mých 22kg živého zlata. 🙂

 35. tereza napsal:

  zdravim. ráda bych od vás radu. zvažujeme koupi ast. zkušenosti s pejsky tohoto typu máme,jde mi o věc kondice. ráda bych,aby až se naučí chodil semnou ven s koněm. každý den dáváme ráno cca 6-10km v klusu,cvalu,prokládám i krokem. zvládl by to?nebo s jeho stavbou těla toto není vhodné? doufám,že nepokládám další idiotská dotaz-) dík tereza

  • Patrik Holčík napsal:

   Dobrý den,

   rozhodně nebude žádný problém, máme to samé co Vy doma 🙂 Procházky s koňmi. Ohledně AST – pomalu zvyšovat délku procházek (běhání), AST není „běžecké“ plemeno, ale při udržování jeho kondičky a běhání kolem 10ti km nebude absolutně žádný problém. Při vyšších výkonech určitě kvalitní krmivo a doporučuji doplněk stravy na klouby.

   Přeji v budoucnu příjemné, společné vyjížďky 🙂
   CHS F.F.F.T.

 36. Daniela napsal:

  Americký staford je užasný pes protože ho mame doma jménem: Bulli

 37. DannyH napsal:

  Dobrý den, měl bych dotaz ohledně toho zda-li má někdo zkušenost s tím, že by měl jeho staffík trudníka psího, jedná se o kožního parazita. Nějaké rady co se týče potlačení tohoto parazita? Budu moc vděčný.

Zanechat komentář