Hovawart

Hovawart je věrný přítel a průvodce člověka, avšak familiárnost ve svém vztahu nesnáší.

ANGLICKÝ NÁZEV: Hovawart

PŮVOD: Starodávné německé plemeno. Ve středověku Hovawarta drželi hlavně v selských staveních jako hlídacího psa. Hovawart byl oblíben jak u domkářů, tak i německých aristokratů. Pojmenování plemene se překládá jako „stráž domu“. S časem psi tohoto plemene zcela zmizeli. Teprve po druhé světové válce se nadšenci odvážili vyhledat několik jedinců. Pro záchranu plemene jim pravděpodobně přilili krev leonbergra a novofundlanda. V dnešní době se plemeno úspěšně rozvíjí v Německu i ve Velké Británii a v roce 1990 se objevilo i ve Východní Evropě.

POPIS: Jde o plemeno služebních psů.
Hlava je široká, okrouhlá. Čelo široké, svírající, přechod na čumák je jasně zřetelný. Čumák je středně dlouhý, přiměřeně zaostřený. Uši visící, posazené daleko jeden od druhého. Hrudník je hluboký, prostorný. Záda rovná. Ocas dlouhý, u základu tlustý, pokrytý bohatým vlasem.

VÝŠKA: V kohoutku u psů – 63-70 cm, u feny 58-65 cm.

VÁHA: 25-40 kg

SRST: Srst prodloužená, hustá, hedvábná, měkká, leží volnými vlnkami. Zbarvení: černé, černé s nádechem, plavé (žlutavé s černou maskou).

CHARAKTER: Hovawart – věrný přítel a průvodce člověka. Je mu vlastní společnost, avšak familiárnost ve svém vztahu nesnáší. Ovládá mžikové reakce bleskurychlým pohybem. Dobře se trénuje k hlídací a strážní službě.

PLEMENO: FCI II. – Pinčové a knírači, molossoidní a švýcarští salašničtí psi. Sekce 2.2 Molossi, horští psi. Bez pracovních zkoušek.

OFICIÁLNÍ ZKRATKA V ČR: HW

Zatím bez komentáře.

Zanechat komentář