Australský silky teriér

Australský silky teriér je reprezentativní, veselý rodinný pes.

ANGLICKÝ NÁZEV:
Australian Silky Terrier

PŮVOD:
Silky-teriér je původem z 19. století z Austrálie. Vyšlechtěn byl spojením plemene Anglického teriéra, včetně Jorkšírského teriéra a Skaj-teriéra. První teriéři byli předvedeni v Austrálii v roce 1872. Odkazujeme na domněnku, že tito teriéři byli zavezeni do Austrálie a výsledkem křížením s Dandi-dinmont teriéry vznikly první současní Silky teriéři.
Od počátku se Silky-teriéři chovali jako dekorativní psi. Plemeno bylo uznáno FCI, AKC, UKC, KCGB, CKC, ANKC.

POPIS:
Australský silky teriér je dobře stavěný, kompaktní a přiměřeně rostlý pes. V kohoutku je vysoký 23 cm, váhy 3,5 až 4,5 kg. Hlava je silná, lebeční část mezi ušima přiměřeně široká. Lesklý krk plynule přechází v plece. Ocas je položen vysoko. Srst je hedvábná a splývavá, potřebující však stálou péči. Nejčastější barva je modravá.

VÝŠKA:
Asi 23 cm.

VÁHA:
V rozmezí 3,5 až 4,5 kg.

SRST:
Rovná, jemná, lesklá, na pohmat hedvábná s délkou srsti od 13 do 15 centimetrů.

CHARAKTER:
Charakter psa je reprezentativní, je to vzorný společník, velice dobře se snáší se všemi členy rodiny a miluje děti. Pejsci jsou čilí, temperamentní, učenliví, veselí, poslušní, snadno ovladatelní, ostražití, většinou bezkonfliktní, přizpůsobiví.

PLEMENO:
FCI III. – Teriéři.
Sekce 1 – Toy teriéři.

OFICIÁLNÍ ZKRATKA V ČR : SIT

4 komentáře k “Australský silky teriér”

  1. Ivana napsal:

    Malé upozornění.
    Máte u silky teriéra starý a neplatný standard. Kromě toho vyobrazení je úplně zavádějící, protože silky má mít top linii naprosto rovnou; obrázek tedy neukazuje standardního představitele plemene.

  2. Eva napsal:

    Dobrý den, chtěla bych upozornit, že pejsek č. 7, je York a né silky 😉

Zanechat komentář