Skotský teriér

Skotský teriér je sympatický, živý, odolný pes s rozhodnou a houževnatou povahou.

ANGLICKÝ NÁZEV: Scottish Terrier

PŮVOD:Vyšlechtěno ve Skotsku pro lov lišek a jezevců. Ve Skotsku existuje mnoho plemen teriérů, ale pouze toto dostalo název „skotský“, a to díky kapitánovi G. Morreauovi a S. E. Shirleyovi, kteří pracovali na jeho zdokonalení. Cílený chovný vývoj byl prováděn od počátku 19. století. Standard byl ve Velké Británii přijat roku 1883. Plemeno je rozšířené prakticky po celém světě.

POPIS: Jde o plemeno loveckých psů. Je to pevný, silný, svalnatý pes. Hlava je dlouhá, ale v proporci k trupu. Oči jsou malé, oválné, tmavé, posazené daleko od sebe. Uši malé, vzpřímené. Hruď je široká a hluboká. Ocas je poměrně krátký, rovný nebo s lehkým prohnutím, nesený vzhůru.

VÝŠKA: Výška v kohoutku je 25,4 až 28 cm

HMOTNOST: V rozmezí 8,6 až 10,5 kg.

SRST: Srst je dlouhá, drsná, s měkkou podsadou, tvoří obočí, knír a vousy. Zbarvení: černé, pískové nebo jakékoli jiné, někdy žíhané. Srst ho dobře chrání za každého počasí.

CHARAKTER: Skotský teriér je sympatický, živý, odolný pes s rozhodnou a houževnatou povahou. Disponuje obrovskou zásobou sil a energie, výborně se přizpůsobuje životu ve městě i na vesnici.

PÉČE: Potřebuje pravidelnou fyzickou zátěž a dlouhé procházky.

PLEMENO:FCI III. – Teriéři. Sekce 2 – Malí teriéři.

OFICIÁLNÍ ZKRATKA V ČR : ST

Zatím bez komentáře.

Zanechat komentář