Foxhound

Foxhound se hodnotí jako temperamentní lovec, vždy připravený vytrvale pronásledovat svůj úlovek, klidně celý den a při jakémkoliv počasí.

ANGLICKÝ NÁZEV:
angl.: Foxhound; čes.: Foxhaund
odvozené z angl. „fox“ – liška a „hound“ – lovecký pes, honič.

PŮVOD:
Foxhound má svůj původ v Anglii, již v 15. až 16. století, kdy v houfu foxhoundů honili lišky. V roce 1650 tyto psy zavezli do severní Ameriky, kde na jejich základě vyšlechtili Amerického Foxhounda. V 19. století bylo plemeno široce rozšířené v Evropě, Kanadě i Americe.

POPIS:
Odlišujeme Anglického Foxhounda a Amerického Foxhounda.
Foxhound je typický lovecký pes, který je vytrvalý a svalnatý. Je to neobyčejně rychlý pes s pevnou kostrou. Vyznačuje se hlasitým a zavilým štěkotem. V současné době plemeno pomalu mizí.

SRST:
Foxhound má krátkou srst, která je dobře přiléhající. Zbarvení je různé.

CHARAKTER:
Foxhound má silný hlas, ostrý čich, pevnou a odolnou konstituci a také dobře vychází s ostatními psy. Ačkoliv bývají zřídkakdy chováni jako domácí mazlíčci, jsou velmi společenští. Díky silnému hlasu se hodí také jako hlídači. Není snadné je vycvičit k poslušnosti, ale pokud jsou dobře vycvičeni, bývají věrní, milí a dobře naladění.

PÉČE:
Foxhound potřebuje zajistit dostatek pravidelného pohybu a dlouhých procházek. Jeho srst udržujte čistou a pravidelně vyčesávejte gumovou rukavicí.

Zatím bez komentáře.

Zanechat komentář