10 NEJVĚTŠÍCH CHYB při krmení vašeho psa!

Chcete svému pejskovi dopřát pořádnou pochoutku? Tak si dejte dobrý pozor, ať mu nakonec nezpůsobíte závažné zdravotní problémy. Přečtěte si, na co si dát při krmení vašeho pejska pozor!

1. Kořeněné jídlo
Velký pozor si dejte na kořeněná jídla. V žádném případě je vašemu psovi nedávejte. Pes není všežravé prase a koření v jídle mu může způsobit opravdu velmi závažné zdravotní problémy.

2. Zbytky od stolu
V tomto případě platí velmi podobný princip, jako u kořeněných jídel. Váš pes je pes! Nikoliv člověk! Není tedy opravdu žádný důvod mu dávat lidské jídlo. Obrňte se a nekrmte vašeho miláčka zbytky od stolu. I když na vás dělá tak strašně smutné oči…

3. Překrmování
Dalším nebezpečným nešvarem je překrmování. Každé plemeno má nějakou standardní váhu a podle té by měli být psi pravidelně krmeni odpovídajícím množstvím žrádla. Pokud vašeho psa budete překrmovat, způsobíte mu tím logicky nadváhu a zdravotní problémy s ní spojené. Krom toho se mohou objevit u některých jedinců různé růstové abnormality.

4. Vařené kosti
Kosti má rád každý pes. Ale pozor, nesmí dostat uvařené kosti. Ty se totiž mohou během kousání rozštípnout. Tvrdé a ostré hrany se pak mohou pejskovi zapíchnout takřka komkoliv do jeho trávicího ústrojí.

5. Nevyvážená strava – nedostatek vitamínů
Je důležité, aby strava vašeho psa byla dostatečně vyvážená. Nezapomínejte na vitamíny, bílkoviny a minerály. Pes je masožravec, takže maso by mělo v jeho jídelníčku logicky převažovat.

6. Čokoláda
Čokoláda je sice lidské jídlo, na které se vztahuje druhá rada, ale raději na ni upozorníme ještě zvlášť. Jsou známé případy úmrtí psů po pozření čokolády. Ta totiž obsahuje alkaloid theobromin, který může napáchat opravdu pořádnou neplechu. Nebezpečí je největší u malých psů.

7. Zbytky krmení v misce
Nenechávejte rozhodně v misce vašeho miláčka krmení, které nesnědl. On by se sice určitě rád později vrátil a svou potravu dojedl. Jenže by to pro něj mohlo mít fatální následky. Množí se v něm totiž škodlivé bakterie, které mohou pejskovi ublížit.

8. Teplota jídla
Dávejte pejskovi jen chladnou stravu. Ideální je pokojová teplota. Určitě nedávejte vašemu čtyřnohému příteli jídlo horké nebo naopak hodně studené.

9. Pozor na rybí kosti
Stejně jako u lidí je potřeba dávat pozor na rybí kosti. Zapíchnutá kost do krku způsobí stejné problémy vám, stejně jako vašemu psovi.

10. Piškoty nejsou ideální
Asi každý pejskař svého miláčka rád odmění pamlskem za splněný pokyn. Mnoho lidí k tomuto účelu používá klasické piškoty. Jenže ty nejsou právě vhodné. Obsahují totiž velké množství cukru a mouky. Existují ale i speciální piškoty pro psy, které mají pro čtyřnohé miláčky uzpůsobené složení.

Zdroj: tn.cz / hru