Ideální plemeno pro každého

Pestrý a nekonečný svět zvířat nabízí zajímavé psí rasy a nepřeberná množství plemen, která je možné si běžně pořídit. Tento zásadní a důležitý krok obnáší spoustu rozhodování, rozvahy a střízlivé mysli. Zakoupením jakéhokoliv štěněte totiž vzniká určitý závazek vůči dalšímu živému tvoru, potažmo novému členu domácnosti. Každé plemeno psa má jisté charakteristické vlastnosti a k jeho chovu a výchově jsou zapotřebí odlišné metody, prostory a prostředky. Díky tomu jsou tyto volby poměrně náročným počinem. Pokud vhodným způsobem vytřídíte své možnosti a tužby, jistě naleznete svého vytouženého psího miláčka.

Bohaté rasy psů se dělí na spoustu kategorií a podkategorií, které obsahují desítky zajímavých, exotických a tradičních plemen. Odlišná psí plemena si sebou nenesou pouze rozměry, velikost, barvy a typické rysy, ale také povahové vlastnosti, temperament a chování. Na samotném začátku výběru ideální psí rasy musíte nejdříve zvážit kolik času jste ochotni a schopni čtyřnohému zvířeti věnovat. Druhým podstatným faktorem jsou prostory, ve kterých bude pes bydlet, běhat a pobývat. Pomocí těchto základních otázek lze vyčlenit menší množství patřičných plemen pro každého. Existují však další předpoklady, které musí plemeno psa splňovat.

Psí rasy pro malé děti

Největší ohled při výběru domácího mazlíčka je třeba brát na své budoucí nebo současné potomky. Pes patří mezi velice inteligentní a bystrá zvířata, která jsou vybavena vysokým sociálním cítěním. Právě z tohoto důvodu jsou pro malé děti určeny specifické rasy psů, které mají velice klidnou a geneticky odolnou povahu. Ta musí obstát především ve zkoušce mačkání, lezení, tahání, kousání nebo pošťuchování. Malé děti nemají žádný pud sebezáchovy, proto je jejich bezpečí závislé právě na volbě psí rasy. V žádném případě by se nemělo jednat o ryze agresivní, bojová nebo hlídací plemena. Pes by měl být až nad míru klidný, vyrovnaný a především přátelský. Vhodný není ani vysoký pud žárlivosti, který se může u některých psích plemen vyskytovat. Typickým představitelem této kategorie je bezpochyby retrívr, kokršpaněl, labrador, pudl nebo malý knírač.

Plemeno psa pro aktivní rodinu

Disponujete-li dostatkem volného času, je pravděpodobně vhodnou volnou plemeno psa z těch větších a hbitějších ras. Do této sekce se řadí i lovečtí kanonýři nebo velká plemena, jako je vlčák, dobrman, salašnický pes či kolie. V tomto případě je kladen důraz na kvalitní pohybové vlastnosti daného zvířete a jeho sportovní předpoklady. Ty budete moci využít při dlouhých a rychlých procházkách, na cvičišti nebo při sportovních aktivitách. Je ale třeba nezapomínat, že při této volbě se jedná o závazek na celý život psa. Rasy psů s těmito charaktery budou totiž vyžadovat stále dostatek pozornosti, volného pohybu a tělesného vypětí. Poté se stanou ideálními a dokonalými společníky každé rodiny.

Vlastnosti psího společníka

Kromě základního, výše zmíněného dělení psí rasy je také třeba uvažovat o spoustě dalších vlastností a potřeb chlupatého miláčka. Jednou z nejzákladnějších nutností je samotná a odpovídající péče o danou rasu. Kromě volby velikosti nebo charakteru povahy, musíte řešit také nutnou potřebu výcviku, patřičnou péči o srst, zajištění dostatečné a náležité vitality a budování klidné a příjemné emoční stránky. Po splnění těchto podmínek se stane téměř jakékoliv plemeno psa tím nejlepším a nejúžasnější stvořením na světě. Díky malé snaze, píli a úsilí si můžete vytvořit přátelský a nezlomný vztah mezi rodinou a zvířetem. Na každého zde čekají vyvolená plemena psů, která se postarají o nepříjemnou samotu a chvíle nezapomenutelné zábavy. Poznejte duši a cítění věrného zvířete, které se stane neoblomným a vytrvalým společníkem. Ne nadarmo platí staré dobré pravidlo, které praví, že ,,pes je nejlepším přítelem člověka“.

Zatím bez komentáře.

Zanechat komentář