Jak ostříhat psa

strihani-psaStříháme psa doma

Pokud máte dlouhosrstého psa, je nutné, aby byl pravidelně stříhán. Někteří s ním chodí do psího salónu. Jiní tuto proceduru obstarávají svým mazlíčkům sami. Rozhodli jste, že svého psa ostříháte? Víte, jak na to? Na co je nutné si dát pozor? Pojďme si tuto problematiku více přiblížit.

Obecně o stříhání psa

Pes by se měl stříhat zhruba každých šest až osm týdnů. Konkrétní doba záleží na ročním období. V létě roste srst rychleji, v chladnějších obdobích se intervaly mezi stříháním mohou prodlužovat.
A jak psa ostříhat? Někteří lidé při stříhání svých psů podléhají pokušení udělat mu přitažlivý a nápaditý sestřih. Je to jen na vás. Obecně psovi stačí, když mu ostříháte chlupy z obličeje a z oblasti řitního otvoru. Když už psa stříháte, snažte se spíš o kratší sestřih.

Jak doma ostříhat psa?

Před stříháním pejskovo srst dokonale rozčešte. Půjde vám to tak lépe. Na stříhání psů jsou nejvhodnější elektrické strojky. Někteří psi se však bojí tohoto zvuku a neudržíte je. Pak je lepší zvolit nůžky.Vyberte nějaké malé a co nejostřejší, nejlépe takové, které jsou přímo určené na stříhání psa. Pokud váš pes má hodně dlouhou srst, ostříhejte ho rovněž nejdřív nůžkami a pak teprve použijte elektrický strojek
Před stříháním si musíte připravit pejska tak, aby se vám co nejméně cukal a aby se cítil dobře a v bezpečí. Stříhejte svého domácího mazlíčka proti srsti, směrem od ocasu k hlavě. Na hlavu a na tlapky si dávejte pozor. Jsou to citlivá místa, a tak raději u těchto míst odložte strojek a dostříhejte je malými nůžkami.
Při stříhání je také vhodné hned upravit drápky, které jsou u světlých psů rozdělené na dvě části – bílou a růžovou. Můžete odstřihnout drápek po růžovou část. Dejte si pozor, abyste se nestrefili do živé tkáně. Jestliže se na to necítíte, přenechejte tuto starost odborníkovi.

Záleží jen na vás, jestli si pejska chcete ostříhat sami, nebo zda tuto práci svěříte do rukou odborníkům. Není to těžké, ale chce to určitý cit…