Jaké krmivo pro psa

Krmení pro psa

Pozor na kvantitu i na kvalitu krmiva

Krmte svého psího miláčka vyváženou a plnohodnotnou stravou. Jen tak bude mít silné kosti, dobré svaly a zdravou srst. Kromě kvalitní stravy si dejte pozor na to, aby váš pes dostával pouze tolik potravy, kolik opravdu potřebuje. Mnozí páníčkové své miláčky překrmují a výsledek je takový, že každý třetí pes u nás má nadváhu, od čehož se mohou odvíjet další jeho problémy.
Každý pes má své požadavky na výživu. Záleží i na jeho stáří. Jinou skladbu potravin potřebují štěňata a jinou psi-senioři.

Jakou stravu?

Přemýšlíte o tom, jaká strava je pro vašeho psa nejvhodnější? Budete mu sami připravovat jídlo, kupovat konzervy nebo ho budete krmit výhradně granulemi? Všechny tyto možnosti mají své výhody i nevýhody. Pojďme si jednotlivé druhy potraviny alespoň trošku přiblížit.

Granule
Výhodou granulí je především jejich vyváženost. Díky nim bude váš pejsek mít veškeré vitamíny a minerály, aniž byste museli hlídat jeho stravu. Nevýhodou je, že toto krmivo není aromatické a chcete-li přeorientovat psa z jiné potravy na granule, je možné, že vám je bude odmítat.

Konzervy
Výhodou konzerv je to, že jejich obsah je aromatický, dobře se dávkují a i zde bývá zachovávaná hodnota vitamínů a minerálů, které pes potřebuje. Nevýhodou je vysoké procento vody, což je pro vás ekonomicky nevýhodné.

Potrava připravovaná doma
Strava připravovaná doma je aromatická a pes ji bude mít rád. Musíte však o skladbě jídla více přemýšlet a hlídat potřebné výživné látky, který hafan potřebuje. Náročnější je i příprava a skladování.

Váš pes si zaslouží kvalitní stravu. Dbejte na to, aby ji měl. Bude-li váš pejsek spokojený, jistě s ním budete spokojeni i vy.