Vánoce, Vánoce přicházejí

Přemýšlíte už o vánočních dárcích pro své blízké? Nebo dokonce patříte k těm, kteří již začínají s nákupy, protože nechtějí nic ponechat náhodě a mít vše dopředu v klidu připravené? Pak snad oceníte rychlý náhled do světa dárků pro naše čtyřnohé přátele, na které bychom o vánocích rozhodně neměli zapomínat. Přiznejme si, že psům je asi jedno, jestli je zrovna apríl, či výročí vzniku samostatného Československého státu nebo vánoce. My však, jelikož rádi přiřazujeme našim mazlíčkům lidské vlastnosti, toto akceptovat nehodláme a zahrneme našeho mazlíčka sváteční atmosférou. Nyní se podívejme, jaké dárky pro psy se na trhu vyskytují. Pomůže nám to se rovněž rozhodnout, kolik peněz do dárku jsme ochotni investovat. Dárky jsem rozdělila do těchto kategorií:

 • oblečky, doplňky
 • kosmetika
 • hračky
 • krmivo/pamlsky
 • pelíšek/bouda
 • zážitky

Konkrétních produktů je na trhu opravdu nepřeberné množství. Sama jsem byla překvapena např. parfémem pro psy, který používá jak páníček, tak pes a tímto způsobem jsou si k sobě blíž, neboť, jak víme, pes má vynikající čich a voníme-li jako on, pak jsme pro něj o to větším přítelem. Parfémem jistě nepohrdne šlechtěné plemeno, ale vysvětlujte to např. vlčákovi. Ne děkuji, řekne si, rád páchnu po svém a ne po fialkách, raději snad nějakou hračku, abych měl za čím běhat, nebo prasečí ouško. Když už jsme u jídla, prosím vás, dejte svým chlupáčkům ten nejhezčí dárek a to možnost, aby o vánocích nemuseli navštívit veterináře kvůli zácpě či průjmu, z přemíry přejídaní se lidskými pamlsky. Opravdu to pro ně není dobré a na jejich „psí oči“ jste přeci imunní celoročně, tak proč to měnit o vánocích? To jen taková vsuvka. Zpět k dárkům.

Oblečky a doplňky

Nejde jen o klasické obalení trupu pejska, můžeme si vybrat mezi svetry, bundami, šaty, pláštěnkami, overaly, ať už jen pro parádu, či funkčními. Ceny se pohybují v rozmezí od cca 200 do 1500Kč (strop však nechávám volný, tady už jde o náročnost a finanční solventnost páníčka). Každopádně každý pes jistě ocení něco hřejivého na sebe, pokud není vybaven do zimy tak dobře již od přírody, jako třeba husky nebo malamut. Pro malé čančaly tu máme ještě mašličky různých barev a velikostí, též natáčky (např. z rýžového papíru). Léto už je dávno pryč, ale ostré zimní slunce může být stejně nepříjemné, jako to letní. Co takhle sluneční brýle pro psa? Žádný problém. Jsou na trhu prodejné za cca 750Kč v různých velikostech. Veterináři tvrdí, že stejně, jako je UV záření škodlivé pro lidské oči, je škodlivé i pro oči psí. Někteří pejsci jsou dokonce světloplaší, či na světlo velmi citliví. Dopřejte jim proto komfort v podobě slunečních brýlí. Prý si na ně za pár dní zvykne každý pejsek.

Kosmetika

Spousty a spousty druhů šamponů na mytí psa, speciálně pro psy s bílou, hnědou a černou srstí, též pro štěňátka. Dále olejíčky, kondicionéry, hřebeny, kartáče, nůžky na drápky atd. V této kategorii mě zaujala krycí tyčinka White pro krytí nerovností zejména v okolí očí. Nesmíme zapomínat, že mezi pejsky máme šampiony a účastníky všemožných psích soutěží, při kterých záleží na opravdu každém detailu. Mluvím zde stále o pejscích, ale samozřejmě mám na mysli i fenky, pro které je neocenitelným dárkem sprej pro hárající fenky. Hurá, konečně mohu běhat i v době hárání, kde chci a nemusím být ostražitě připnuta na vodítku, aby náhodou nedošlo k nechtěnému početí! V této kategorii se pohybujeme ve finančním rozpětí od cca 50 do 1000Kč.

Hračky

Hraček není nikdy dost. V tom jsou jistě zvířata i děti zajedno. Takže hračku pod stromečkem by měl najít asi každý pejsek. Nejoblíbenější jsou samozřejmě všechny pískací gumové potvůrky. Levnou variantou je jistě plastová lahev 🙂 Dále tu máme hračky interaktivní (pro hraní i rozvíjení různých vjemů a vloh), pískací, aportovací, plovoucí, provazové, míčky, na žvýkání, pro štěnata. Pokud chceme svého pejska zabavit, i když nejsme doma, pak oceníme hračky s možností vyplnění krmivem, ke kterému se musí pejsek postupně sám dostat (např. hračka Doggy Brain Train za cca 400Kč). V této kategorii mě zaujal „inteligentní 5 smyslový míček“, na kterém jsou jednotlivé části míčku barevně rozlišeny, posiluje a rozvíjí funkci zraku, rolnička posiluje a rozvíjí funkci sluchu, na různých částech míčku je rozličný povrch, pomáhá zdokonalovat hmatové funkce, rozvíjí čichové, pachové a chuťové vjemy. Tak to je tedy něco! Tato kategorie, si myslím, není až tak finančně náročná, proto se můžeme rozšoupnout a pejskovi koupit klidně hračky dvě.

Krmivo/pamlsky

V této kategorii jen těžko radit. Vy znáte svého mazlíčka lépe, než kdo jiný a víte, co mu nejvíce chutná. Možná pokud přes rok kupujete poněkud levnější krmivo (nedivme se, šetří se všude), dopřejte k vánocům svému pejskovi něco o třídu či dvě lepšího, ve výhodném balení. Ať už granule, konzervy či kapsičky. Pamlsky jistě žádného pejska neurazí, zvlášť ty sušené z opravdového masa. A co takhle sušené sushi? A pro lepší kondici, zdraví, srst, chrup, kosti, klouby a vůbec, nějaký ten vitamínový preparát. Ceny za vitamíny jsou trošku vyšší, ale na vánoce bychom mohli „pustit chlup“.

Pelíšky/bouda

Nespí se vašemu pejskovi v noci dobře? Přemýšleli jste už, že i on, stejně jako vy, by potřeboval speciální zdravotní matraci, vyrobenou na míru? Jak ke libo, žádný problém. Poraďte se o vhodnosti matrace pro vašeho pejska s prodejcem, aby i váš pejsek mohl mít klidné a zdravé spaní. Ceny matrací cca od 500 do 2500Kč. A co pro pejska, který má svůj domeček venku? Není už jeho bouda příliš malá, či příliš opotřebovaná? Anebo, co takhle ji nechat pro pejska na zimu zateplit? I tato varianta se dnes na trhu nabízí a to již od 500Kč. Jsem spíše pro boudy ze dřeva, ale jsou i boudy z plastu, jejichž výhodou je jistě dobrá údržba a váha, pokud boudu potřebujeme přemísťovat. A jsme opět zpátky u matrací, protože do pěkné boudy patří též pěkná a pohodlná matrace 🙂

Zážitky

Poslední dobou ráda obdarovávám své blízké zážitkovými dárky. Představte si, že takové zážitky jsou na trhu i pro vašeho pejska. V této kategorii mě velice zaujaly jedny nejmenované internetové stránky. Co vy na to? Dopřáli byste některý ze zážitků svým čtyřnohým přátelům?

 • paragliding vyhlídkový let z vrcholků valašských kopců cena: 2499 Kč
 • pasáček ovcí jeden den v Beskydech jako pasáček ovcí cena: 3199 Kč
 • psí smečka jeden den v psí smečce (irský setr, zlatý retrívr, bernský salašnický pes) cena: 1199 Kč výlet offroadem offroad v Beskydech cena: 1099 Kč
 • pivní lázně jeden den v lázních s pivními extrakty cena: 3099 Kč
 • hummer jízda v Hummeru H2 cena: 3899 Kč
 • fiat coupe svižná jízda ve sportovním voze cena: 1149 Kč
 • limuzína luxusní zážitek – jeden den jako filmová hvězda cena: 3499 Kč
 • horkovzdušný balón výlet nad valašskou krajinou v horkovzdušném balónu (balón jen pro Vašeho miláčka – jen jeden pasažér) cena: 16499 Kč
 • canisterapie dopřejte svému miláčkovi jedinečný relax v blízkosti úžasných pejsků cena: 999 Kč

a to nejlepší a nejdražší nakonec…

 • let tryskáčem privátní tryskáč pouze pro Vašeho miláčka cena: 42999 Kč

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv dárek k vánocům pro svého čtyřnohého přítele, věřte, že nejvíce ocení vaši přítomnost. Pes vás oddaně miluje a je šťastný, když může být ve vaší blízkosti. Proto láska bude to nejvíc, co mu můžete pod stromeček dát. Hezké vánoce a hodně zdraví!

Autorka: Klaryssa

Zatím bez komentáře.

Zanechat komentář