Vychytávky z psího světa

Prozkoumali jsme pro Vás nabídku internetových obchodů a vybrali tipy na dárky pro vaše domácí mazlíčky nebo vášnivé kolegy chovatele. Co asi dělá váš pes, když se nikdo nedívá? Každého majitele psa už určitě někdy napadlo, co asi dělá jeho mazlíček, když nikdo není doma. Využívá chvíle bez dozoru k průzkumu míst, která má jinak zakázána? Nebo jen poslušně čeká na svého páníčka? Dnes už se nemusíme oddávat pouze své fantazii a vymýšlet sami různé náplně volného času našich psů. Renomované společnosti nabízejí řešení tohoto zapeklitého případu.

Japonská firma Panasonic, která se mimo jiné specializuje na výrobu televizorů, přehrávačů, fotoaparátů a kamer, vyvinula zařízení pro zvědavé chovatele psů a starostlivé rodiče. Výrobek nazvaný „Panasonic TV Interface for IP Camera and Pet Cam“ se zatím prodává pouze v USA. A v čem je vlastně tak přínosný a revoluční?

Zařízení funguje na základě webové kamery. Stačí jej připojit k televizi a sledovat, co se právě děje v jiné místnosti vašeho bytu. Je ale také možné nainstalovat si těchto kamer více a sledovat je na svém počítači (třeba v práci nebo na cestách) pomocí internetu.

Než se štěně naučí chovat…

Patříte ke zkušeným chovatelům, kterým se narodila smečka neposlušných štěňat? Nebo jste si právě takového malého ňoumu přinesli domů? Než si štěňátko vychováte a naučíte ho chodu své domácnosti, může se stát řada drobných nehod. Támhle udělalo loužičku. A tam jsou zbytky rozkousaných bot…

Uklidit po něm může zabrat občas hodně práce. Řešení nabízí společnost Royal Appliance, která vyvinula čistící stanici pro chovatele. Ta nabízí všechny potřebné věci pro uklizení vašeho bytu v lehkém a přenosném provedení. Umí odsávat nečistoty. Najdete tu také rýžák, který umí upozornit na skryté skvrny.

Zařízení „Dirt Devil SE3890 Purpose for Pets Portable Extraktor“ je zatím k dostání pouze v USA.

Pro psí turisty

Jste aktivní a rádi o víkendu podnikáte nejrůznější pěší výlety? Jezdíte často na kole i delší trasy? A nechcete svého domácího mazlíčka nechávat doma samotného?

Pokud skutečně jste ochotni vzít svého psa s sebou a víte, že by nestačil na vámi zvolenou trasu, ať už z toho důvodu, že jeho nátura neodpovídá dlouhým trasám nebo má nějaké zdravotní problémy, je dobré začít přemýšlet o nějakém druhu vozíčku pro psy. Umožňují totiž brát psa s sebou na dlouhé procházky, a když mu dojdou síly, jednoduše ho naložit a pokračovat v cestě.

Tato zařízení existují v různých podobách – jako zápřažné za kolo nebo samostatné zařízení podobné dětskému kočárku. Většinou jsou zhotoveny z lehkých kovů a nepromokavých tkanin, dají se složit, takže jsou dobře přenosné. Některé dokonce nabízejí úložný prostor.

Co chce poslouchat váš pes?

Jste vy a váš pes doslova jedno tělo a jedna duše? Trávíte s ním více času než se svými dlouholetými přáteli? A přesto váš pes odmítá s vámi poslouchat vaši oblíbenou hudbu?

Tak to bude nejspíš tím, že ve vaší hudební sbírce chybí CD „Relaxation Music for My Pet and Me“ od Janet Marlow. Najdete tu písničky, jejichž názvy zaručují ničím nerušené hodiny poslechu pro vás a vašeho domácího mazlíčka. Vždyť který pes by odolal písni s poutavým názvem Čas na procházku nebo Nejlepší Buddy?

Podle vydavatele je CD určeno pro relaxaci a cestu ke vzájemnému porozumění mezi psem a člověkem a nezáleží, jestli si poslechnete společně pouze jednu skladbu nebo strávíte v jeho doprovodu celé deštivé odpoledne.

Balíčky pro všechny případy

V našich zeměpisných šířkách působí evakuační balíčky pro případ přírodní katastrofy (vichřice, povodní, zemětřesení,…) nebo teroristických útoků spíše úsměvně. V zámoří to jsou však již reálné problémy, a proto není divu, že myslí také na své domácí mazlíčky.

Různé společnosti nabízí odlišné možnosti provedení. Shodně však poskytují věci potřebné pro přežití zvířete během 72 hodin a trvanlivost mají většinou 5 let. Obsah takových balíčků pro psy je proto podobný a liší se jen v maličkostech. Je zde k dispozici jídlo a voda, dále pak rohož (jako dočasný pelíšek), sada misek a malá hračka.

Kam pes nedosáhne

Pro páníčky, kteří chtějí svým psům usnadnit život, vymyslela firma Pet Edge řadu výrobků. Jde o schůdky různých velikostí podle vašich potřeb a potřeb vašeho miláčka. Ty mohou usnadnit malým psům přístup na výše položená místa. Pomáhají také nemocným nebo starším psům, kteří mají omezenou schopnost pohybu a orientace v prostoru. V nabídce je výběr z různých materiálů, takže si můžete zvolit vhodné řešení, které se bude hodit k vybavení vašeho bytu. Některé výrobky dokonce nabízí úložný prostor. Do každého schůdku tak můžete uklidit jinou věc – psí hračky nebo pamlsky.

Pes v autě

Psi jsou společenská zvířata a je poměrně běžné, že cestují autem se svými lidmi na dovolenou nebo výlet. Existují různá řešení, jak psa při jízdě zabezpečit. Větší plemena se většinou přepravují v zavazadlovém prostoru a mohou být jištěna ochranou sítí.

Společnost General Cage LLC již dnes prodává také zvláštní bezpečnostní pásy pro psy. Tyto popruhy, které jsou zhotoveny z pevnějších materiálů než běžná vodítka pro psy, zajišťují bezpečnost psa v případě autohavárie a zaručují, aby zvíře zůstalo v klidu na svém místě a neohrozilo cestující, případně řidiče.

Zdroj: hafici.cz