Vzkaz od psa pro člověka

Můj život trvá 10 – 15 let. Každé odloučení od tebe mi způsobí smutek. Pamatuj: Dej mi čas, abych pochopil, co ode mě chceš. Důvěřuj mi! Nikdy tě úmyslně nezklamu. Nezlob se na mě a za trest mě nezavírej. Ty máš své přátele, zábavu, já mám jen Tebe. Mluv se mnou, i když slovům úplně nerozumím. Stačí mi, když slyším Tvůj hlas. Uvědom si, že když mě biješ, mohl bych Tě hravě kousnout, ale já to neudělám. Pokud jsem někdy při práci špatný nebo líný, uvažuj, že mi například není dobře, nebo že jsem unavený. Starej se o mě, pokud jsem starý, i ty jednou zestárneš. Buď v mých těžkých chvílích vždy se mnou, s Tebou je pro mě všechno lehčí. Až se můj čas naplní, nenech mě trpět. V případě nutnosti, skonči mé trápení včas, jen tě prosím – ZŮSTAŇ V TÉ CHVÍLI SE MNOU!

 • Daniel Šádek

  Krásné… 🙂

 • marcela

  pri cteni tohoto vzkazu mi vyhrkly slzy,meli jsme pejska 17let a 4mesice,umrel nam 27.11 2011 ve spanku ale i tak nas to porad boli i kdyz vime ze se netrapil a byl s nami a porad bude.

 • Xxlewi

  nadherny.. překrásný dopis..

 • Ivan

  Měli jsme naší Káču- fenku briarda 11 let.Odešla 20.12.2011,bylo to pro nás moc smutné-pro ni to bylo ale vysvobození-byla nevyléčitelně nemocná.Usínala na zahradě na chatě kde byla vždy ráda,věřím tomu že v té chvíli byla šťastná.Usínala u mě v náručí,brečel jsem při tom jak malý kluk-vzpomínal jsem jak před jedenácti lety jsem ji jako malé štěně držel taky v náruči.Povinností páníčka je skutečně být u pejska do jeho poslední chvíle.Pro páníčka je to strašně těžké ,ale pro pejska to znamená že ve své poslední chvíli se cítí šťastný.

 • Snejeschlebova

  měli jsme fenku Tapinku…..odešla týden před vánocema……byli jsme moc smutní…ale pro ni to bylo osvobození …..už měla nějaké nádory a z tlamičky jí tekla krev….tak jsme zavolali veterináře a ten nám řekl že kdyby ji zachránil žila by jen měsíc a strašně by se trápila…tak jsme to ukončili…do hrobu jsme jí daly deku a oblíbenou hračku a zrovna pršelo…….do ted ji máme pohřbenou na zahrade….byl to ten nejlepší pes…ted ale už máme dva další a ti jsou zatím v pořádku.

 • Eva Rudy

  z toho se mi rojej slzi

 • Nikolka a Kačenka/

  Mě a mé sestře umřela fenka jménem Megí.Bylo to pro nás i pro naší rodinu moc smutné.Umřela nám 11.5.2012 a byly jí 4 roky, ale ještě než odešla do psího nebe měla 3 štěňata (2 pejsky a 1 fenku).My jsme si nechali všechny,aby měli domov jako jejich maminka.Fence jsme dali jméno po mamce Megí a pejskům packa a tlapka všichni byly tak loštomilí.Bez mámi jsou docela dost osamělí,ale naštěstí mají alespoň nás.Každé zvíře vždy jednou odejde a pro nás všechny na SVĚTĚ JE TO MOC SMUTNÉ,ale tomu nikdo bohužel nezabrání, protože je to koloběh ŽIVOTA .ZBOHEM NÁŠE FENKO ZBOHEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Nožičková Iveta

  Měli jsme velkého úžasného pejska,byla to Německá Doga a jmenoval se Diego.Umřel nám 9.12.2012.Zrovna padal sníh,který měl moc rád,tak s ním šel syn na zahradu a ani ne za deset minut Digoušek padl.Syn s manželem ho odnesli do domu a začali mu dělat masáž srdce,já volala na pohotovost,ale padal sníh a doktor přijel až za 45 minut.Po celou dobu jsme mu dělali masáž,ale bohužel už jsme ho neoživili.Pochovali jsme ho u nás na zahradě.Bylo mu šest a půl a odešel nečekaně.Hrozně moc nám chybí!!!Jsem dospělá ženská,ale při vzpomínce na něj stále brečím.Celý život mám doma pejsky a nedokážu si život bez nich představit.Ten kdo je milovníkem psů,mě určitě chápe,protože tenhle tvor je součástí rodiny a tak jeho odchod tolik bolí.Mám doma ještě dva malý pejsky(Boloňáky) a bojím se dne kdy i oni mě opustí.Byl to úžasný velký dobrák na kterého nikdy nezapomenem!!!

 • Jana

  Ano,tak se musime k pejskům chovat ,je to naše povinost,ale poctivý chovatel to nebere jako povinost ,dělá to s láskou,protože je opětovaná.